LIFESTYLE, 1 Shkurt 2024, 10:31

Rikthehet me shfaqjet në Gjermani që nga viti 2016, Adele shpall datat e turneut evropian

Rikthehet me shfaqjet në Gjermani që nga viti 2016, Adele shpall datat

Adele ka njoftuar se do të këndojë në Evropë për herë të parë që nga viti 2016, me katër netë të rezervuara në Gjermani.

Këngëtarja fituese e Grammy-t ndau në rrjetet sociale se do të performojë në qendrën e ekspozitës Messe të Mynihut, e cila krenohet me një kapacitet prej 80,000 në një rezervim që ajo e quajti "pak të rastësishëm".

Në fund të vitit 2023, ajo u pyet nëse donte të performonte një seri shfaqjesh verore në Gjermani, duke thënë: "Unë jam kënaqur si çdo gjë me shfaqjet e mia në Hyde Park të Londrës dhe rezidencën time në Vegas, kështu që nuk kisha bërë ndonjë plan tjetër”.

Adele shpjegoi megjithatë se ajo ishte "shumë kurioze për të mos ndjekur dhe kënaqur këtë ide" për t'u kthyer në Evropë. Ajo nënshkroi postimin duke thënë "Guten Tag babes" dhe ndau një lidhje ku fansat mund të regjistrohen për bileta.

Krijuesja e hitit "Someone Like You" do të performojë në Munich Messe më 2, 3, 9 dhe 10 gusht. Sipas setlist.fm, i cili ndjek performancat live, Adele ka luajtur në Gjermani vetëm 14 herë.

Shfaqja e saj e fundit në vend ishte më 15 maj 2016, në Lanxess Arena në Këln. E para e saj ishte në Stage Club në Hamburg në vitin 2008.

Adele po performon gjithashtu pjesën e fundit të rezidencës së saj në Las Vegas Weekends With Adele, e cila zgjat deri në mes të qershorit.

Regjistrimi i biletave për shfaqjet e Mynihut është i hapur tani në Adele.com dhe mbyllet më 5 shkurt. Shitja e përgjithshme hapet për publikun më 9 shkurt.