LIFESTYLE, 31 Janar 2024, 17:39

“Nuk e shpëtova dot”, Juli flet për vdekjen e të atit: Batuta e fundit që më tha …

“Nuk e shpëtova dot”, Juli flet për vdekjen e të

Julian Deda ka folur për herë të parë për vdekjen e të atit me banorët e BBV3. Zef Deda ndërroi jetë pak kohë më parë pasi vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë.

Duke kujtuar disa pre momenteve të fundit me të, Juli tha se është e vështirë të shohësh prindin të të ikë dhe nuk ke asnjë fuqi për të bërë diçka. I ptërlotur dhe i përmalluar, aktori tregon një nga bisedat e fundit që ka bërë ai dhe i vëllai me të atin.

“Qenka shumë e vështirë të shikosh prindin të ikë dhe nuk ke se çfarë t’i bësh më. Ditën e parafundit, më tha mua dhe Marios: “A po më jepni pak frymë, mor burrë? Se, s’merrte dot frymë, kishte arritur lart shumë. Merrte frymë një herë në 20 sekonda. E tha edhe një batutë në fund, edhe i thashë: “Po ça të bëj o babi, hape gojën të të jap unë”,– u shpreh Juli.