LIFESTYLE, 29 Janar 2024, 15:30

Fansja padit këngëtarin e njohur për dhunë në koncertin e tij

Fansja padit këngëtarin e njohur për dhunë në koncertin

Bryhana Monegain ka paditur 50 Cent, duke pretenduar se reperi e ka goditur atë në fytyrë me mikrofon gjatë një koncerti. Dokumentet ligjore zbulojnë se Monegain pretendon se mikrofoni i shkaktoi lëndime në fytyrë dhe kyçin e dorës. Një video e incidentit u shfaq më parë, duke treguar 50 Cent duke hedhur mikrofonin në turmë nga zhgënjimi me sistemin e zërit, megjithëse nuk dukej i qëllimshëm.

Më ose rreth datës 30 gusht 2023, [Bryhana] ishte ligjërisht në [skenën e koncertit] dhe në turmë duke parë performancën e të akuzuarve G-Unit dhe [50 Cent] kur kuptoi se mikrofoni i tij nuk po punonte dhe e hodhi mikrofonin drejt një zone të mbushur nga audienca duke shkaktuar që mikrofoni të godasë fytyrën [e saj] dhe kyçin e dorës së majtë dhe duke rezultuar në lëndime të rënda dhe të përhershme”, thuhet në padi sipas Rhe Blast. “Menjëherë pas incidentit, ajo u transportua me ambulancë në departamentin e urgjencës së Qendrës Mjekësore të Përgjithshme të Los Anxhelosit për trajtimin e lëndimeve, duke përfshirë por pa u kufizuar në, një tronditje, çarje në ballë dhe dhimbje në kyçin e dorës së majtë. Ajo u ankua për marramendje, dhimbje koke, ndjeshmëri ndaj dritës dhe zërit dhe përzierje.

Monegain u dërgua më pas në një spital lokal në Los Anxhelos për trajtim. Pavarësisht një hetimi nga autoritetet, Zyra e D.A. nuk ndoqi kallëzim penal kundër 50 Cent. Tani, Monegain pretendon se ajo vazhdon të vuajë nga lëndime të rënda dhe shqetësime emocionale. Avokatët e saj, John Morgan dhe Casey Kilday, lëshuan një deklaratë në lidhje me padinë. Klientja jonë po ndjek një çështje kundër Curtis Jackson, i njohur profesionalisht si ’50 Cent’ dhe kompanisë së tij të turneut, G-UNIT Touring, për sulmin që ajo dyshohet se pësoi pa fajin e saj në koncertin e tij më 30 gusht 2023, në Arena Crypto.com e LA”, thuhet në të.

“Ajo ishte thjesht një pjesëmarrëse që përpiqej të kënaqej kur një objekt i rëndë erdhi duke katapultuar në fytyrën e saj. Pavarësisht se kush është sulmuesi, ky akt i supozuar i neglizhencës dhe dhunës është i papranueshëm dhe ne do t’i kërkojmë llogari 50 Cent dhe të pandehurit e tij për veprimet e tyre të supozuara. Z. Jackson ka thënë më parë se ‘Nëse biseda nuk është [një] për para, mik, unë nuk jam i shqetësuar’, kështu që ne jemi të sigurt se klientja jonë do të kompensohet në mënyrë të drejtë për dëmtimet që pësoi.