LIFESTYLE, 20 Prill 2023, 20:19

Ndarja me Pique, Shakira do të detyrohet të paguajë miliona euro për të trasportuar flotën e saj të makinave luksoze nga Barcelona në Miami

Ndarja me Pique, Shakira do të detyrohet të paguajë miliona euro

Këngëtarja kolumbiane, Shakira po e zhvendos jetën nga Barcelona në SHBA pas ndarjes me futbollistin spanjoll Gerard Pique.

Dhe tani gazetat spanjolle kanë zbuluar shumën e dyshuar që Shakira do të shpenzojë për të transportuar makinat e saj në shtëpinë e saj të re në Miami, Florida.

Sipas raporteve, Shakira përballet me një kosto të madhe për të dërguar flotën e saj të supermakinave në shtëpinë e saj të re në SHBA.

Sipas The Sun, këngëtarja e “Hips Don’t Lie” pritet të paguajë 14 milionë euro për të rregulluar transportin e flotës së saj prej dhjetë automjetesh, sipas El Tiempo.

Me një vlerë neto prej më shumë se 240 milionë funte (272 milionë euro), këngëtarja 46-vjeçare mund të kursejë paratë për t’i çuar makinat e saj përtej Oqeanit Atlantik përmes marrëveshjeve speciale.

Shakira posedon një numër makinash të shtrenjta, më e shtrenjta prej të cilave është një Mercedes S-Class me vlerë rreth 125 mijë dollarë (114 mijë euro)

Automjeti luksoz mahnitës fuqizohet nga një motor me gjashtë motorë të drejtë që prodhon 429 HP dhe motori V8 i S580 prodhon 496 HP me një sistem lëvizjeje me të gjitha rrotat si standard.

E dyta e saj më e shtrenjtë është një Mercedes SL550, me vlerë rreth 114,700 dollarë (104 mijë euro).

Makina më e lirë e Shakirës është një Seat Leon modest, që besohet se kushton rreth 20,000 dollarë (18 mijë euro).

Ndarja me Pique, Shakira do të detyrohet të paguajë miliona euro

Automjetet e tjera të saj përfshijnë një Audi A7 Sportback, një Mercedes SLK250, një Tesla Model S, një BMW X6, një Audi Q7, një Jeep Wrangler dhe një Mini Cooper.

Shakira tashmë është larguar nga shtëpia e familjes në Barcelonë në SHBA me dy fëmijët e saj Milan dhe Sasha.

Mobiljet dhe instrumentet e saj muzikore besohet se janë dërguar tashmë, por makinat e saj do të kërkojnë marrëveshje shumë më të kushtueshme.

Këngëtarja përballet me një sërë kostosh të tjera ndërsa krijon një jetë të re në Florida, duke përfshirë tarifat e shkollës për dy fëmijët e saj me vlerë rreth 33,000 deri në 46,000 dollarë (30-41 mijë euro).

Megjithatë, sipas marrëveshjes së saj të ndarjes me Pique, 36 vjeç, ish- mbrojtësi i Barcelonës do të paguajë gjysmën e kësaj shume së bashku me gjysmën e çdo shpenzimi tjetër që lidhet me fëmijët.

Ndarja me Pique, Shakira do të detyrohet të paguajë miliona euro

Shakira dhe Pique ishin së bashku për 12 vjet pasi u takuan në xhirimet e videos për këngën zyrtare të Shakirës në Kupën e Botës 2010, “Waka Waka”.

Ata njoftuan ndarjen e tyre verën e kaluar pasi fituesi i Kupës së Botës dyshohet se u kap në shtrat me një grua tjetër.

Çifti më vonë lëshoi ​​një deklaratë të shkurtër duke konfirmuar ndarjen.

Që atëherë, Shakira e ka fshehur pak zemërimin e saj për ndarjen, duke dërguar disa ‘thumba’ ndaj ish-it në formën e muzikës së saj.