BALLKAN, 4 Mars 2023, 18:25

Aksidenti tragjik në Greqi/ Përcillet në banesën e fundit 23-vjeçarja shqiptare, Ifigjenia Micka (VIDEO)

Aksidenti tragjik në Greqi/ Përcillet në banesën e fundit
Efigjeni Mitska dhe ceremonia mortore për 23-vjeçaren

Ditën e sotme është organizuar ceremonia mortore dhe i është dhënë lamtumira e fundit 23-vjeçares me origjine shqiptare, Efigeni Mitska, e cila është mes dhjetëra viktimave të përplasjes së trenit në Larisa.

Vajza është kthyer me arkivol në vendlindjen e saj, Giannica, ku u bë edhe varrimi i saj. Familjarët, të afërmit dhe banorët e zonës i kanë dhënë lamtumirën e fundit 23-vjeçares.

Ndërkohë të zhdukur rezultojnë edhe tre shtetas shqiptarë që mendohet se mund të jenë mes viktimave ende të paidentifikuara të përplasjes. Bëhet fjalë për Pavlin Bozon, Denis Rucin dhe Francesko Bezha.

Aksidenti tragjik në Greqi/ Përcillet në banesën e fundit

Aksidenti tragjik në Greqi/ Përcillet në banesën e fundit

Aksidenti tragjik në Greqi/ Përcillet në banesën e fundit

Aksidenti tragjik në Greqi/ Përcillet në banesën e fundit
Pamje nga ceremonia mortore e Ifigjenias