AKTUALITET, 6 Korrik 2023, 19:00

Vizita në Prishtinë, pas Osmanit kryeministri Rama takohet edhe me ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë

Vizita në Prishtinë, pas Osmanit kryeministri Rama takohet edhe me

Kreu i qeverisë shqiptare, Edi Rama është ndalur ditën e sotme në Prishtinë pas vizitës së kryer në Maqedoninë e Veriut.

Gjatë qëndrimit në Prishtinë, Rama ka zhvilluar një takim me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Jeffrey M. Hovenier.

Sakaq Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është shprehur pas takimit që ka kryer me kryeministrin shqiptar Edi Rama në Prishtinë se kanë diskutuar për proceset e ardhshme në axhendën ndërkombëtare, me fokus në Samitin e NATO-s dhe Samitin e Procesit të Berlinit.