AKTUALITET, 6 Korrik 2023, 16:38

Kadastra online/ Nisin lëvizjet e para, largohet kreu i ASHK në Vlorë, ja kush e zëvendëson

Kadastra online/ Nisin lëvizjet e para, largohet kreu i ASHK në

Largohet kreu i ASHK në Vlorë. Ky vendim vjen pasi Kadastra kaloi në sistemin online.

Mësohet se Erdet Madi është larguar nga drejtimi i ASHK Vlorë dhe po ashtu është larguar edhe shefi i Legalizimeve në këtë institucion.

Mandi qëndroi vetëm për disa muaj në krye të Kadastrës, ndërsa drejtimin e saj pritet ta marrë Ina Luci, e cila e ka drejtuar edhe më parë këtë institucion në vitit 2013-2014.