AKTUALITET, 24 Maj 2023, 19:26

U zhduk 9 vite më parë/ Zbulohet misteri për vajzën shqiptare, rrëfehet italiani: E kam vrarë unë

U zhduk 9 vite më parë/ Zbulohet misteri për vajzën

Zbardhet misteri i vdekjes së vajzës shqiptare Sibora Gegani.

Marco Romeo, shtetasi italian i arrestuar për vdekjen e ish-partneres së tij, Paula, në Malaga të Spanjës, ka rrëfyer se ka vrarë ish-të dashurën e tij shqiptare Sibora Gagani, e cila u zhduk në vitin 2014.

Sipas mediave të huaja, vrasësi i dyshuar i Paulës kishte refuzuar të dëshmonte në Polici, por kur pa foton e Sibora Gaganit, në ambientet e policisë, pranoi se e kishte vrarë 9 vite më parë.

Deklaratat i bëri spontanisht, pa praninë e avokatit të tij, por më vonë kur i shkoi pranë avokati mbrojtës, u tërhoq nga rrëfimi i tij. Pas rrëfimit, policia ka kontrolluar banesën e tij, por trupi i të resë shqiptare ende nuk është gjetur. Ai ka pohuar se trupin e ka shpërbërë me acid dhe se e ka murosur.

Romeo u arrestua nga Policia Kombëtare pasditen e së mërkurës së kaluar në Torremolinos, disa orë pasi trupi i pajetë i Paulës u gjet me disa plagë me thikë. Fqinjët kanë pohuar se më parë ka pasur një debat të fortë mes të dyve. Sibora Gagani u zhduk në Torremolinos 9 vjet më parë, gjatë verës së vitit 2014. Në atë kohë, Gagani ishte 22 vjeçe dhe punonte si kameriere në qytetin Costa del Sol.