AKTUALITET, 26 Mars 2023, 16:27

Aksidenti i rëndë në Tiranë me 3 të plagosur, autobusi i Kërrabës u përplas me dy mjete

Aksidenti i rëndë në Tiranë me 3 të plagosur, autobusi

Një aksident i rëndë është regjistruar në Tiranë pranë zonës së Saukut, pranë Fakultetit të Ekonomikut ku është përmbysur një autobus. Si pasojë e aksidentit janë tre të dëmtuar lehtë, pa probleme për jetën. Mësohet se shkak i aksidentit ka qenë përplasja e autobusit të linjës së Kërrabës me dy mjete. 

Pas përplasjes së autobusit me 2 mjetet, makinat janë bërë copash. Ende nuk dihet nëse ka qenë shpejtësia e lartë apo humbja e kontrollit nga ana e shoferëve shkaku kryesor i aksidentit të ndodhur këtë të dielë.

Njoftimi i policisë: 

Më datë 26.03.2023, rreth orës 15:45, në Rrugën e Elbasanit, shtetasi G. Q., 42 vjeç, duke drejtuar autobusin e linjës së Krrabës, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e autobusit dhe si pasojë autobusi ka dalë nga rruga dhe është përmbysur. 

Si pasojë janë dëmtuar 3 shtetas të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Pas testit të alkoolit, drejtuesi i autobusit nuk ka rezultuar nën efektin e pijeve alkoolike. 

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e ambulancës dhe të policisë.