BOTA, 28 Maj 2023, 17:45

Zbulohet axhenda e Putinit, presidenti rus takim me disa përfaqësues ndërkombëtarë gjatë javës

Zbulohet axhenda e Putinit, presidenti rus takim me disa përfaqësues

Presidenti rus Vladimir Putin pritet të zhvillojë negociata me disa përfaqësues ndërkombëtarë javën e ardhshme, sipas mediave pranë Kremlinit.

Megjithatë, raportimi nuk zbuloi se nga cilat shtete do të jenë përfaqësuesit me të cilët do takohet Putin.

Udhëheqësi rus do të kryesojë gjithashtu një takim me qeverinë dhe do të zhvillojë konsultime me anëtarët e përhershëm të Këshillit të Sigurimit të vendit.