AKTUALITET, 21 Prill 2022, 12:37

Zgjedhja e Presidentit, Alibeaj: Rama lojë me zarfe, demokratët shpirtra të lirë

Zgjedhja e Presidentit, Alibeaj: Rama lojë me zarfe, demokratët

Alibeaj u shpreh se Rama po bën “lojë” me zarfe për emrat e presidentit.

Alibeaj është shprehur se duhet të shkëputemi nga e shkuara, ndërsa demokratët sipas Alibeajt janë shpirtra të lirë.

Deputeti demokrat ka shtuar se sot halli i shqiptarëve është Edi Rama dhe qeveria e tij.

“Me dhimbje e di, me kosto. Por më mirë shpirtra të lirë dhe tu shohim në sy. Për gabimin që kemi bërë.

Shqiptarët e ndershëm t’i shohim në sy. Këtë do bëjmë ne. Mbase të vetëm por më mirë vetëm se me pengje të së shkuarës.

Kjo është qasja që do të mbajë grupi parlamentar në këtë proces. Pa komplekse pa u tërhequr. Zarfat Rama t’i mbajë për vete.

Por ky nuk është hall i shqiptarëve. Prej 9 vitesh halli është Edi Rama. Sot ne dukemi pak por forca e shembullit dhe morali kjo është mënyra e vetme.” tha Alibeaj.