SPORT, 11 Mars 2023, 08:44

Zbulohet kërkesa kryesore e Messit për një kontratë të re me PSG

Zbulohet kërkesa kryesore e Messit për një kontratë të

Gazetari autoritar Guillem Balague ndau informacione për të ardhmen e yllit të PSG-së, Lionel Messi. Kontrata aktuale e 35-vjeçarit argjentinas skadon verën e ardhshme.

Sipas Balage, të cilat janë dhënë në faqet e faqes së BBC-së, gjatë negociatave të mëvonshme, palët do të diskutojnë pagën, kushtet e kontratës dhe detaje të tjera.

Klubi ka marrëveshjen me Messin në parim, por tani gjithçka duhet të diskutohet dhe të hidhet në letër.

Balague vëren se kërkesa kryesore për Messin do të jetë ruajtja e konkurrencës së PSG-së. Natyrisht, argjentinasi do të donte një lloj garancie.