SPORT, 10 Mars 2023, 13:48

“70 vjet heshtje dhe 6 mijë euro në muaj”, zbulohet kontrata e “frikshme” mes Kristiano Ronaldos dhe punonjësve të tij

“70 vjet heshtje dhe 6 mijë euro në muaj”, zbulohet

Kristiano Ronaldo është një ndër futbollistët më të paguar të të gjitha kohërave, dhe 6 mijë euro shpenzim s’janë asgjë.

Portugezi paguan shërbëtorët e tij me shifrën e çmendur, me kushtin e vetëm që askush nuk duhet të thotë asgjë për jetën e tij.

Përpara se dikush të punojë për CR7-ën, duhet të firmosin një kontratë, që askush s’duhet të zbulojë për jetën e yllit deri në 70 vjet pas vdekjes.

Nëse diçka e tillë do të ndodhte, punonjësit do të ndëshkoheshin shumë rëndë.