SPORT, 10 Mars 2023, 18:04

Dështimi në Champions, PSG mendon rinovimin e plotë të skuadrës, janë shtatë lojtarë në listë

Dështimi në Champions, PSG mendon rinovimin e plotë të

Verën e ardhshme, Paris Saint-Germain do të përpiqet të sjellë Bernardo Silvan dhe të bindë Victor Osimhen të heqë dorë nga kalimi në Premier League dhe kampioni francez, përveç këtyre dyve, planifikon të shtojë më shumë përforcime për të riparuar plotësisht ekipin pas dështimit të fundit.

Kështu, L'Equipe franceze ka publikuar sot listën e futbollistëve që mund të vijnë verën e ardhshme dhe të ndihmojnë Kylian Mbappe dhe Lionel Messi në luftën për titullin e kampionit të Europës.

Në krye të listës së dëshirave është 28-vjeçari portugez Silva, i cili në fund të sezonit do të largohet nga Manchester City dhe krahas tij në pjesën sulmuese, PSG kërkon edhe 19-vjeçarin Ryan Cherki nga Lyon.

I interesuar është edhe sulmuesi i Napolit, Osimhen, i cili është pesë vjet më i madh, ndërsa PSG po monitoron edhe sulmuesin 21-vjeçar të Benfica-s, Goncal Ramos.

Milan Skriniar do të vijë nga Interi si lojtar i lirë dhe PSG dëshiron të forcojë mbrojtjen me mbrojtësin 26-vjeçar të Villarrealit, Pau Torres.

Në listën e mesfushorëve janë 21-vjeçari Borussia M'Gladbach Manu Kone dhe mesfushori 25-vjeçar i PSV-së, Ibrahim Sangare.

Kur bëhet fjalë për largimet, Neymar pritet të largohet nga klubi në fund të sezonit.

Kujtojmë se PSG-ja nuk do ta fitojë as këtë sezon Champions League, pasi Bayerni i Gjermanisë mundi kampionin francez me rezultatin e përgjithshëm 3-0 në 1/16-at.