SPORT, 8 Mars 2023, 17:03

Vetëm 3 ndeshje këtë sezon, Hazard dëshiron të qëndrojë te Real Madrid

Vetëm 3 ndeshje këtë sezon, Hazard dëshiron të

Eden Hazard ka vendosur të qëndrojë te Real Madrid edhe për një sezon derisa kontrata e tij me klubin të skadojë në qershor 2024 zbulon ekskluzivisht The Athletic.

Hazard nuk ka luajtur për Real Madridin në La Liga që nga shtatori me vetëm tre paraqitje gjatë gjithë sezonit. Thuhet se ka pasur një takim mes shoqëruesve të belgut dhe Real Madridit në shkurt për të diskutuar situatën e tij të mjerueshme në klub.

Megjithatë, kur bëhet fjalë për temën e largimit, Hazard prej kohësh e ka vendosur që të prishë kontratën e tij me Madridin duke përmendur “arsye të ndryshme profesionale dhe personale”.

Real Madrid nënshkroi me 32-vjeçarin nga Chelsea për një rekord prej 106 milionë eurosh, por ardhja e tij ka qenë një katastrofë me anësorin që luajti vetëm 73 herë në katër vjet dhe shënoi shtatë gola.

Sipas Opta, Hazard ka luajtur vetëm 36.7% të ndeshjeve të Real Madrid në të gjitha garat (73 nga 199).