SPORT, 24 Nëntor 2021, 20:12

Shtohen rastet me koronavirus te Bayern Munchen, pozitiv edhe ylli i skuadrës

Shtohen rastet me koronavirus te Bayern Munchen, pozitiv edhe ylli i

Vijojnë të shtohen rastet me koronavirus te Bayern Munchen. Ditën e sotme rezultoi pozitiv Maxim Choupo-Moting, teksa pak çaste më parë është konfirmuar edhe infektimi i Joshua Kimmich.

“Xholi” i skuadrës së Nagelsmann nuk ka pranuar të vaksinohet, bashkë me Eric-Maxim Choupo-Moting, Michael Cuisance, Serge Gnaby dhe Jamal Musiala.

Dy të fundit (Gnabry dhe Musiala) nuk rezistuan më, dhe sot kanë bërë dozën e parë të vaksinës nga mjeku i klubit bavarez.

Kimmich ka nisur menjëherë karantinën, njësoj si sulmuesi Choupo-Moting, dy nga tre lojtarët e rekordmenëve të futbollit gjerman që nuk janë vaksinuar akoma.

Kujtojmë që drejtuesit e Bayernit kërcënuan lojtarët e pabindur me ulje rrogash nëse vijojnë të shfaqen kokëfortë dhe nuk vaksinohen.