SPORT, 23 Nëntor 2021, 13:34

Arsyeja që mund të ndalojë nënshkrimin e Zidane me PSG-në

Arsyeja që mund të ndalojë nënshkrimin e Zidane me

Zinedine Zidane mund të bëhet trajneri i PSG-së nëse Pochettino përfundon në Manchester.

Tekniku francez është joshur nga ideja për të trajnuar skuadrën parisiene pasi Deschamps nuk jep garanci për tërheqje nga kombëtarja e Francës pas Katar 2022.

El Khalaifi dhe Leonardo tashmë kanë kontaktuar me ish-trajnerin e Real Madridit për të udhëhequr një projekt të madh me plot yje.

Sidoqoftë, lidhja e fortë midis Zidane dhe Marseille mund të përfundojë duke e prishur operacionin. Zizou ka lindur në lagjen Castellane të Marsejës, ai është një idhull në qytet pa luajtur për OM dhe e ka përsëritur vazhdimisht se është tifoz i skuadrës së Marsejës.

Siç raportoi të hënën Le Parisien, një Zidan që ai ka frikë të nënshkruajë për PSG nëse mund të paraqesë pasoja familjare, pasi një pjesë e familjes së tij ende jeton në Marsejë dhe ndikimi i shikimit të tij në stolin e armikut të parë të OM mund të jetë gjigante.