AKTUALITET, 25 Maj 2022, 14:19

VIDEO/ 31 vite nga finalja e fundit, tifozët e Romës në delir, festojnë si të "çmendur" teksa fluturojnë drejt Tiranës

VIDEO/ 31 vite nga finalja e fundit, tifozët e Romës në delir,

Numri i avionëve të ulur në Rinas ditën e sotme është si kurrë më parë, teksat stafi është shtuar ndjeshëm për të përballuar fluksin e madh.

Teksa jemi pak orë larg finales së madhe, tifozët italianë vazhdojnë të zbarkojnë, ndërsa mediat italiane kanë publikuar pamje se si ata festojnë gjatë fluturimit për në Tiranë.

“Deliri i tifozëve gjatë fluturimi për në Tiranë”, shkruan prestigjozja italiane Corriere dello Sport.

Nga pamjet publikuara shihet tifozët që godasin tavanin e avionet dhe këndojnë  këngët e tyre.