AKTUALITET, 25 Maj 2022, 11:33

Me Berishën do të bëni opozitë më të fortë përballë Ramës? Ja si përgjigjet Meta

Me Berishën do të bëni opozitë më të fortë

Presidenti i Republikës Ilir Meta është ndalur në një prononcim për mediat pas aktivitetit të sotëm kundër trafikut të qenieve njerëzore.

I pyetur për zgjedhjen e Sali Berishës në krye të PD-së dhe bashkëpunimin me të si opozitë, Meta tha se opozita më e mirë ndaj të gjithëve janë shqiptarët e ndershëm, duke folur më tej për bashkim.

“Mendoj se opozita më e mirë ndaj të gjithëve janë shqiptarët e ndershëm. Ata thjesht kanë nevojë për t’u bashkuar dhe për të çuar përpara vendin”, deklaroi Meta.