AKTUALITET, 1 Qershor 2023, 18:46

Planifikuan vrasjen e të riut në Elbasan, lihen në burg Briken Rusta dhe Emanuel Rrapushi (Detajet)

Planifikuan vrasjen e të riut në Elbasan, lihen në burg Briken

Gjykata ka vendosur të lërë në burg Briken Rustën. Ky i fundit së bashku me Emanuel Rrapushi kishin planifikuar të vrisnin Mariglen Hidën në Elbasan.

Rusta nuk ka mundur që ta kryejë vrasjen dhe në lagjen “Qemal Stafa”, në rrugën “Tomorr Sinani”, ka hedhur armën e zjarrit në rrugë dhe është larguar, por u identifikua dhe pas 4 ditësh u vu në pranga.

Edhe Emanuel Rrapushi, 24 vjeç u la në burg, pasi nuk ka kallëzuar krimin për armën dhe drogën e gjetur në banesë e Boiken Bahitit, ku u ushtruan kontrolle menjëherë pas tentativës për vrasje.

Këtij të fundit ju gjetën në banesë 1 armë zjarri automatik PMSH, municion luftarak, rreth 300 gramë lëndë të dyshuar narkotike cannabis sativa dhe një radio si të Policisë.