AKTUALITET, 27 Maj 2023, 15:48

EMRI/ Aksident në Berat, makina përplas biçikletën dhe e merr zvarrë, plagoset rëndë 68-vjeçari

EMRI/ Aksident në Berat, makina përplas biçikletën dhe e

Një aksident i rëndë ka ndodhur në lagjen “Çelepias” në Berat. Një 68-vjeçar është përplasur nga një makinë, teksa kalonte me biçikletë në vijat e bardha të rrugës. Pas përplasjes, automjeti tip VolsWagen Passat, me targa AA 590 FC, e ka marrë zvarrë për disa metra dhe më pas ka ndaluar.

I moshuari Agim Mingu është përplasur pa ndjenja në asfaltin e rrugës, deri në mbërritjen e ambulancën që e ka transportuar drejt Spitalit Rajonal të Beratit, ndërsa ndodhet në gjendje të rëndë.

Drejtuesi i mjetit Volswagen Passat është shoqëruar në ambientet e Komisariatit të Policisë Berat, ku edhe po jep dëshminë e ti në lidhje me ngjarjen.