SPORT, 16 Maj 2023, 20:29

Sonte mësohet finalisti i parë/ Inter dhe Milan startojnë me më të mirët në dispozicion, formacionet zyrtare

Sonte mësohet finalisti i parë/ Inter dhe Milan startojnë me

Inter dhe Milan zhvillojnë ndeshjen e dytë gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja e parë u fitua nga Nerazzurët me rezultat komod 2-0 në San Siro, ndërsa sonte nga ora 21:00 do të përcaktohet finalisti i parë.

Natyrisht se Interi e ka qetësinë për këtë takim shkaku i rezultatit dhe do të tentojë të bëjë të njëjtën gjë sikurse javën e kaluar.

Në anën tjetër, Rossonerët do të shkojnë me të gjitha forcat në sulm, së paku për të barazuar rezultatin – por që edhe mund ta pësojnë nëse nuk e kanë vëmendjen.

Formacionet zyrtare:

Inter: Onana; Darmian, Acerbi, Bastoni; Dumfries, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco; Lautaro Martinez, Dzeko.

Milan: Maignan; Calabria, Thiaw, Tomori, Theo Hernandez; Tonali, Krunic; Messias, Brahim Diaz, Leao; Giroud.