SPORT, 12 Maj 2023, 21:35

Fati i sezonit të Manchester Cityt në pak ditë, Guardiola i qetë: Do të përshtatemi

Fati i sezonit të Manchester Cityt në pak ditë, Guardiola i

Manchester City luan fatin e sezonit në pak ditë dhe në pak ndeshje. “Qytetarët” janë në garë për të fituar kampionatin, UEFA Champions League dhe FA Cup. Trajneri i ekipit nga Manchesteri, Pep Guardiola duket i qetë, edhe pse kalendari është mjaft i ngjeshur.

“Është çështje e gjashtë ndeshjeve me siguri, ndoshta shtatë për të luftuar për gjithçka. Ne luajmë në të gjithë kompeticionet.Duhet të ndryshojmë dhe përshtatemi.

Kanë mbetur edhe katër ndeshje në kampionat dhe është vërtetë e rëndësishme të luftojmë dhe të kemi fatin në dorën tonë. Unë mendoj se Arsenali do të fitojë tre ndeshjet e radhës, edhe pse do të doja që të humbisnin pikë. Duhet të besosh për të arritur tek triumfi. Edhe kur je i rraskapitur, ti mundesh!” – tha ai. Në Champions League, Manchester City sfidon Real Madrid në gjysmëfinale, ndërsa në finalen e FA Cup përballë është United.