SPORT, 16 Maj 2023, 17:43

Granit Xhaka i jep lamtumirë pas 7 vitesh Arsenalit, mesfushori kërkon një sfidë të re

Granit Xhaka i jep lamtumirë pas 7 vitesh Arsenalit, mesfushori kërkon

Granit Xhaka do të largohet nga Arsenali këtë verë pas shtatë vitesh në klub, teksa mesfushori kërkon një sfidë të re në karrierën e tij.

Xhaka tashmë e ka informuar Mikel Artetan për vendimin e tij, por mbetet i fokusuar plotësisht në ndeshjet e fundit të Arsenalit.

Bayer Leverkusen ka shprehur interesim për nënshkrimin e Xhakës, i cili është gati për t’u rikthyer në Bundesligë. Ndërkohë, Arsenali dëshiron të nënshkruajë të paktën dy mesfushorë qendrorë këtë verë me Declan Rice dhe Moises Caicedo në krye të listës së tyre të ngushtë.