SPORT, 13 Maj 2023, 20:18

U rrëzua nga tribuna, humb jetën tifozi juventin brenda 'Allianz Stadium'

U rrëzua nga tribuna, humb jetën tifozi juventin brenda 'Allianz

Një ngjarje e rëndë është regjistruar brenda 'Allianz Stadium'.

Konkretisht, gjatë ndeshjes së parë gjysmëfinale të Europa League kundër Sevillas, 78-vjeçari Giuliano Visconti, tifoz i Juventusit, u rrëzua në tribunë dhe pavarësisht ndihmës së menjëhershme, nuk arriti të mbijetojë.

Tifozi italian i “Bianconerëve” punonte si arkitekt dhe la pas gruan dhe tre fëmijët.