SPORT, 16 Maj 2023, 10:54

CHAMPIONS/ Sot vendoset finalisti i parë, ja kur luhet euroderbi mes Interit dhe Milanit

CHAMPIONS/ Sot vendoset finalisti i parë, ja kur luhet euroderbi mes

Interi do të jetë pritës kësaj radhe në ndeshjen e kthimit të gjysmëfinaleve të Champions-it kundër Milanit, në orën 21:00, në “San Siro”.

Zikaltërit janë një hap larg kualifikimit pas fitores 0-2 në ndeshjen e parë dhe skuadra e Inzagit tashmë kërkon të ruajë rezultatin.

Nga ana tjetër, kuqezinjtë e Piolit kërkojnë të bëjnë mrekullinë për të përmbysur shifrat e ndeshjes së parë dhe të jenë ata finalistët e parë të Stambollit.

INTER – MILAN 21:00 (2-0).