SPORT, 20 Maj 2023, 20:06

Barcelona si kampione, pret Real Sociedad që lufton për një vend në Champions, formacionet zyrtare

Barcelona si kampione, pret Real Sociedad që lufton për një vend

Barcelona është mikpritëse e Real Sociedad për takimin që luhet në kuadër të javës së 35-të në La Liga.

Ndeshja që fillon në ora 21:00, do të luhet në stadiumin Camp Nou.

Për këtë sfidë, katalunasit do të jenë pa Ronald Araujon dhe Pedrin që kanë pësuar lënduar, ndërsa Gavi ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë.

Nga ana tjetër, Sociedad nuk mund të llogarisë në David Silvan, Sadic, Merquelanz dhe Mendez, që po ashtu janë të lënduar.

Formacionet bazë:

Barcelona: Ter Stegen, Balde, Kounde, Christensen, Jordi Alba, Sergio, Frenkie de Jong, Kessie, O. Dembélé, Raphinha, Lewandowski.

Sociedad: Remiro, Zubeldia, Le Normand, Aritz, Rico, Zubimendi, Merino, Illarra, Barrene, Cho, Sorloth.