LIFESTYLE, 5 Shkurt 2024, 10:25

FOTOT/ Nga Celine Dion e Taylor Swift, tek Dua Lipa, si u veshën yjet në tapetin e kuq të “Grammy 2024”

FOTOT/ Nga Celine Dion e Taylor Swift, tek Dua Lipa, si u veshën yjet

Nga veshjet modeste tek ato ekstravagantet, yjet ndërkombëtar kanë shkëlqyer në tapetin e kuq për ndarjen e 66-të, të çmimeve Grammy.

Këngëtarja Miley Cyrus ktheu kokat e pjesëmarrësve me një fustan Maison Margiela që dukej se ishte i ndërtuar tërësisht nga një rrjetë ari.

Fustanet e zeza kanë zënë vendin kryesor në skenën e shumë prej tapeteve të kuq më të mëdhenj të këtij viti, dhe disa pjesëmarrës vazhduan trendin edhe në Grammy, ku më shumë spikati Lana Del Rey.

Por ishin veshjet e bardha, kremi dhe ngjyrë fildishi i dhanë tonin mbrëmjes, duke filluar nga e thjeshta dhe elegante deri te përpunimet e lavdishme.

Ndërsa një nga ardhjet më të papritura të natës, Taylor Swift, nuk zhgënjeu me një fustan të bardhë të stilit Schiaparelli dhe doreza të zeza opere.

Pjesëmarrëse në ndarjen e çmimeve Grammy ishin edhe dy këngëtaret me origjinë shqiptare, Dua Lipa dhe Bebe Rexha.

FOTOT/ Nga Celine Dion e Taylor Swift, tek Dua Lipa, si u veshën yjet

Taylor Swift

FOTOT/ Nga Celine Dion e Taylor Swift, tek Dua Lipa, si u veshën yjet

Bebe Rexha

FOTOT/ Nga Celine Dion e Taylor Swift, tek Dua Lipa, si u veshën yjet

Celine Dion

FOTOT/ Nga Celine Dion e Taylor Swift, tek Dua Lipa, si u veshën yjet


Ice Spice

FOTOT/ Nga Celine Dion e Taylor Swift, tek Dua Lipa, si u veshën yjet


Maluma

FOTOT/ Nga Celine Dion e Taylor Swift, tek Dua Lipa, si u veshën yjet

John Legend dhe Chrissy Teigan

FOTOT/ Nga Celine Dion e Taylor Swift, tek Dua Lipa, si u veshën yjet

21 Savage

FOTOT/ Nga Celine Dion e Taylor Swift, tek Dua Lipa, si u veshën yjet

Lauren Daigle

FOTOT/ Nga Celine Dion e Taylor Swift, tek Dua Lipa, si u veshën yjet

Billie Eilish

FOTOT/ Nga Celine Dion e Taylor Swift, tek Dua Lipa, si u veshën yjet

Danity Kane