AKTUALITET, 22 Shtator 2022, 18:57

Vizita në SHBA/ Kryeministri Rama poston foton me Presidentin Joe Biden

Vizita në SHBA/ Kryeministri Rama poston foton me Presidentin Joe Biden

Kryeministri Edi Rama ndodhet në një vizitë zyrtare në SHBA ku merr pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së.

Gjatë qëndrimit në SHBA, Rama është takuar me Presidentin e SHBA-ve, Joe Biden.

Kreu i qeverisë shqiptare ka publikuar në rrjetet sociale, një foto ku ka dalë sëbashku me bashkëshorten e tij, Linda Rama, me çiftin Joe dhe Jill Biden.

“Foto e ditës” – shkruan Rama krah postimit.