AKTUALITET, 29 Mars 2023, 22:17

Pas 4 viktimave të sotme nëpër Shqipëri, në Tiranë plagoset me thikë në shpinë 19-vjeçari

Pas 4 viktimave të sotme nëpër Shqipëri, në Tiranë

Pas dy viktimave në Kavajë, një të vdekuri të gjetur në përrua në Mat dhe një 33-vjeçari të vdekur në Elbasan, një ngjarje e rëndë është shënuar sonte në Tiranë, në zonën e “Komunës së Parisit”, ku ka mbetur i plagosur një i ri.

Sipas të dhënave të para, Arli Beta ka qëlluar me thikë në shpinë Erius Tuçen, 19 vjeç, i cili ka mbetur i plagosur ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve. Pas ngjarjes, është vënë në pranga autori, ndërsa policia po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Njoftimi i policisë: 

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 2 pas informacioneve të marra për një konflikt me mjete prerëse në Komunën e Parisit, gjatë të cilit shtetasi A. B., kishte goditur me mjet prerës shtetasin E. T., 19 vjeç, menjëherë kanë organizuar punën për kapjen e autorit të dyshuar dhe vënien e tij përpara përgjegjësisë ligjore.

Në vijim të veprimeve u bë shoqërimi i autorit të dyshuar shtetasit A. B., 20 vjeç, banues në Tiranë, i cili gjatë një konflikti për motive të dobëta, ka goditur me mjet prerës shtetasin E. T.

Si pasojë e konfliktit, shtetasi E. T., është dëmtuar dhe ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.