AKTUALITET, 3 Qershor 2023, 10:18

Meta: Opozita do të luftojë për lirinë e votës dhe të pronës

Meta: Opozita do të luftojë për lirinë e votës dhe

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta thekson se opozita do të luftojë për lirinë e qytetarëve shqiptarë.

Në një reagim në ‘Facebook’, Meta pohon se do të vazhdojë beteja për votën e lirë e deri te liria e pronave.

Postimi i Metës:

Ne optimizmin s’kemi për ta humbur ndonjëherë sepse jemi këtu pikërisht sepse besojmë tek disa vlera dhe luftojmë për to.

Dhe mbi të gjitha luftojmë për lirinë e qytetarëve shqiptarë, që është më e cënuar se asnjëherë tjetër, që nga liria për të zgjedhur e për të votuar që e panë të tërë e deri te liria e pronave që e shohim prapë këto ditë pas zgjedhjeve.