AKTUALITET, 27 Janar 2022, 08:30

‘Largohet’ i ftohti polar! Sot temperaturat do të pësojnë rritje, kthjellime dhe vranësira

‘Largohet’ i ftohti polar! Sot temperaturat do të

I ftohti polar po i lë vendin temperaturave më të ngrohta.

Sipas MeteoAlb: Vijon tërheqia e masave ajrore me origjinë nga Poli i Veriut duke larguar gradualisht temperaturat shum të ulëta nga vendi ynë.

Përsa i përket motit në pjesën e parë të ditës mbetemi në dominimin e kthjellimeve dhe kalimeve të pakta të vranësirave në zonat malore. Por në pjesën e dytë të ditë vranësirat kalimtare do të përfshijnë gjithë vendin tonë.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -10°C deri në 12°C.