SPORT, 2 Mars 2023, 10:07

Silvinjo “kryqëzon gishtat”, ylli i Polonisë në garë me kohën për duelin kundër Shqipërisë

Silvinjo “kryqëzon gishtat”, ylli i Polonisë në

Robert Levandovski aktualisht është i dëmtuar dhe do t’i mungojë Barcelonës në “El Clasico” sot. Sulmuesi u dëmtua në sfidën ndaj Almerias pak ditë më parë duke e mbyllur ndeshjen me shqetësime muskulore.

Klubi konfirmoi se Lavandovski ishte lënë pushim për shkak të mbingarkesës muskulore dhe mediat spanjolle kanë mësuar se mungesa e tij pritet të jetë e gjatë, ndoshta rreth dy javë.

Kaq bëhet e ditur aktualisht, por nuk dihet se si do të shkojë në ditët në vijim.

Pas rreth tri javësh, Shqipëria do të përballet me Poloninë dhe mungesa e një sulmuesi kalibri si Leva, do të ishte një bonus i madh për kuqezinjtë.

Gjithsesi duhet edhe pak kohë dhe do të shihet si do të shkojë rikuperimi i 34-vjeçarit.