SPORT, 27 Shkurt 2023, 22:33

FOTO/ Nga Messi te Mbappe e Haaland, FIFA shpall formacionin më të mirë të vitit 2022

FOTO/ Nga Messi te Mbappe e Haaland, FIFA shpall formacionin më të

FIFA ka shpallur formacionin më të mirë të vitit 2022 në mbrëmjen gala të shpërndarjes së çmimeve “The Best”.

Në portë është Tibu Kurtua. Në mbrojtje janë Hakimi, Zhoao Kanselo, Van Dajk.

Sa i përket mesfushës janë të vendosur De Bryjne, Luka Modriç, Kasemiro. Sa i përket sulmit janë yjet që kanë shkëlqyer vitin që lamë pas. Kilië Mbape, Karim Benzema, Erling Haland dhe Leo Mesi.

FOTO/ Nga Messi te Mbappe e Haaland, FIFA shpall formacionin më të