SPORT, 1 Mars 2023, 18:19

Manchester United hap “thesin”, 250 milionë euro për 3 yje

Manchester United hap “thesin”, 250 milionë euro për 3 yje

Pas një sezoni në të cilin ata tashmë kanë fituar Kupën Carabao, Manchester United po mendon për nënshkrime të reja për 2023/2024, duke mbajtur parasysh listën e lojtarëve që trajneri holandez Erik Ten Hag do të dëshironte të kishte në skuadrën e Djajve të Kuq. Skuadra e Old Trafford është e gatshme të paguajë deri në 250 milionë euro për 3 lojtarë të nivelit të lartë.

Manchester United synon për vereën Gonçalo Ramos (Benfica), Víctor Osimhen (Napoli) dhe Frenkie de Jong (FC Barcelona).

United të dëshirojë t’i mbyllë këto nënshkrime sa më shpejt që të jetë e mundur për të shmangur hyrjen në garë të ekipeve të tjera.