SPORT, 6 Maj 2023, 16:35

Ndeshja dramatike/ Kastrioti i merr një pikë Vllaznisë në minutat e fundit të takimit

Ndeshja dramatike/ Kastrioti i merr një pikë Vllaznisë në

Kastrioti dhe Vllaznia u ndalën në një barazim 2-2 në një ndeshje dramatike, e vlefshme për javën e 32-të të Superiores.

Goli i parë u shënua nga Çoba në minutën e 43’, por katër minuta më vonë Juriç shkaktoi penallti duke i lënë kuqeblutë me 10 lojtarë, ndërsa Rexhinaldo nuk gaboi nga pika e bardhë.

Gjithsesi, me startin e pjesës së dytë, ishte Kaina i cili ndëshkoi ish-skuadrën duke kaluar sërish në avantazh shkodranët.

Por në minutën 91’, ishte Redon Mihana që ndëshkoi sërish portën e Zogoviç, duke rivendosur baraspeshën.

Kështu Vllaznia ngjitet në vendin e katërt momentalisht me 43 pikë, ndërsa Kastrioti vazhdon në vendin e fundit me 32 pikë.