SPORT, 6 Maj 2023, 13:13

Ancelotti shuan zërat, shpreh dëshirat përpara finales. Në Spanjë zbulojnë edhe të ardhmen e Modric

Ancelotti shuan zërat, shpreh dëshirat përpara finales. Në

Në Madrid, tifozët, opinioni janë të paqartë për të ardhmen e dy ikonave të klubit, Carlo Ancelotti dhe Luka Modric. Tekniku italian vijon të përndiqet nga Brazili, ndërsa mesfushorit kroat i përfundon kontrata në fund të këtij sezoni.

Përpara finales së Kupës së Mbretit, Ancelotti përsëriti edhe një herë dëshirën e tij për të respektuar kontratën me klubin spanjoll:

“E ardhmja ime është e qartë, kam një kontratë që skadon më 30 qershor 2024, jo nesër”, u shpreh Ancelotti.

Në Madrid pritet të qëndrojë për të paktën edhe një viti Luka Modric. Sipas mediave spanjolle, Modric do të rinovoj kontratën deri në 2024.