SPORT, 6 Maj 2023, 12:03

Gjithnjë e më pranë Real Madrid, kontrata për Bellingham është gati

Gjithnjë e më pranë Real Madrid, kontrata për Bellingham

Jude Bellingham është duke u afruar çdo ditë edhe më shumë me Real Madrid.

Mesfushori i talentuar anglez pritet të transferohet nga Dortmund te Real Madrid në merkaton e verës.

Sipas reportimeve nga “SER Deportivos”, ai do të nënshkruajë një kontratë 6-vjeçare me “Los Blancos”, duke u bërë kështu lojtari më i paguar pas Hazard. Real Madrid duket se po rigjeneron totalisht mesfushën, ku pas largimit të Casemiro, Kroos dhe Modric mbetet ende në skuadër, por Bellingham, Tchouameni dhe Camavinga priten të jenë e ardhmja.