SPORT, 4 Qershor 2023, 17:06

Inter ëndërron rikthimin e Achraf Hakimit, flet agjenti i mbrojtësit maroken

Inter ëndërron rikthimin e Achraf Hakimit, flet agjenti i
Achraf Hakimi

Pavarësisht se Achraf Hakimi u largua nga Interi, mbrojtësi anësor nga Maroku nuk e ka fshehur asnjëherë dashurinë që ka për zikaltërit. Tifozët e skuadrës nga Milano kanë filluar të ëndërrojnë rikthimin e tij, transferim ky që mund të kryhet gjatë verës.

Për një kalim të mundshëm të Hakimit nga PSG te Interi ka folur agjenti i lojtarit, Alejandro Camano për “Inter Dipendenza”.

“Achraf është një lojtar i PSG-së dhe ka ende një kontratë tre-vjeçare. Nëse do t’i pëlqente të rikthehej në Milano? Nuk po flasim për diçka të tillë nëse i pëlqen ose jo, realiteti është që është lojtar i PSG-së. Ai e dashuron Interin, në Milano ka qenë i lumtur, por realiteti sot është ky” – tha Camano.