SPORT, 11 Mars 2023, 11:40

Inter e Atletico Madrid nuk “mjaftojnë”, Roberto Firmino synon “gjigandët” spanjollë

Inter e Atletico Madrid nuk “mjaftojnë”, Roberto Firmino synon

Pas konfirmimit nga vetë Robert Firmino për largimin në fund të sezonit si lojtar i ri nga “të kuqtë” e Liverpool tashmë shumë klube në Evropë janë vënë në lëvizje për të siguruar shërbimet e vyera të 31-vjecarit brazilian.

Sipas mediave angleze, tashmë në “garë” për “fantazistin” përveç Inter dhe Atletico Madrid kanë hyrë dhe “gjigandët” spanjollë të Barcelona, me braziliani që mësohet t’i jetë vetëofruar “katalanasve”.

Mirëpo, gjithçka mbetet për t’u parë nëse Barça do të ketë mundësi për të afruar lojtarë të rinj këtë verë, duke marrë parasysh problemet ligjore dhe financiare që klubi po përjeton, sidomos pas akuzve të ngritura nga Prokuroria spanjolle pas publikimit të skandalit të çështjes “Negreira”.