LIFESTYLE, 10 Prill 2023, 14:55

Johnny Depp hedh pas krahëve betejën ligjore me Amber Heard, del traileri i filmit të ri francez

Johnny Depp hedh pas krahëve betejën ligjore me Amber Heard, del

Duket se aktori i njohur Johnny Depp  është rikthyer fuqishëm. Sot është publikuar traileri i parë ‘Jeanne Du Barry’, një film francez që shënon rikthimin e Depp në kinema, një vit pas betejës ligjore me  Amber Heard.

Me regji dhe me protagonist Maïwenn, filmi do të hapë Festivalin e Filmit në Kanë 2023 më 16 maj dhe do të debutojë në kinematë franceze në të njëjtën ditë. Traileri i ri, i destinuar për tregun francez, ndërkohë që nuk ka titra në gjuhën angleze.

Një përmbledhje zyrtare e filmit thotë:

“Jeanne Vaubernier, një grua e re e klasës punëtore e uritur për kulturë dhe kënaqësi, përdor inteligjencën dhe joshjen e saj për të ngjitur shkallët e shkallëve shoqërore një nga një. Ajo bëhet e preferuara e mbretit Luigji XV, i cili, pa e ditur statusin e saj si kurtizane, bien marrëzisht në dashuri. Kundër çdo rregulli dhe mirësjelljeje, Jeanne zhvendoset në Versajë, ku ardhja e saj skandalizon oborrin.”, thuhet në përshkrimin e trailerit. Kasti përfshin  Benjamin Lavernhe, Melvil Poupaud, Pierre Richard, Pascal Greggory dhe India Hair.