LIFESTYLE, 5 Prill 2023, 09:14

Dua Lipa surprizon fansat, këngëtarja do të shfaqet në ekranin e madh si “Barbie”

Dua Lipa surprizon fansat, këngëtarja do të shfaqet në

Dua Lipa ka një tjetër projekt emocionues në punë. Ajo po përgatitet të regjistrojë këngën për filmin e shumëpritur “Barbie”. Megjithatë, nuk do të kufizohet vetëm në të kënduarit.

Këngëtarja me famë botërore, postoi në llogarinë e saj personale veshur me një version sirenë të kukullës ikonike “Barbie”.

MailOnline zbulon se këngëtarja Dua Lipa do t’i bashkohet projektit, duke publikuar një këngë hit të shkruar enkas për filmin. Përveç shkrimit të këngës për filmin e mbushur me yje, Dua Lipa do të luajë gjithashtu si një version sirenë i “Barbie”, me flokë blu dhe veshja e saj është ngjyrë blu me shkëlqim.

Ndërsa lajmi u mirëprit nga shumë fansa, disa u zemëruan që kryesuesja listës së Aqua në 1997 “Barbie Girl” nuk u përdor, ndërsa të tjerë kërkuan që Britney Spears të performonte këngën.

Krahas fotos, roli i saj u zbulua në një mbishkrim, ku shkruhej “Kjo Barbi është një sirenë” .

Kasti i mbushur me yje të Barbie përfshin gjithashtu America Ferrera, Simu Liu, Issa Rae, Kate McKinnon, Michael Cera, Emma Mackey, Ncuti Gatwa, Emerald Fennell, Alexandra Shipp, Kingsley Ben-Adir, Hari Nef, Ariana Greenblatt, Sharon Rooney, Scott Evans, Rhea Pearlman dhe Will Ferrell.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)