AKTUALITET, 22 Janar 2023, 10:19

Tritol banesës së 34 vjeçarit në Tiranë, dyshimet e para

Tritol banesës së 34 vjeçarit në Tiranë, dyshimet e

Shpërthim me tritol në një banesë në Tiranë. Rreth 30 gramë tritol është vendosur në shtëpinë e marrë me qira nga Demir Cara.

Ngjarja ka ndodhur pak pas mesnate në rrugën “Ndoc Martini” ndërsa nga shpërthimi ka vetëm disa dëme të vogla materiale.

Hetimi është fokusuar jo vetëm tek Cara por edhe tek pronari i banesës për të verifikuar ndonjë konflikt të mundshëm.

“Më datë 22.01.2023, rreth orës 00:05, në rrugën “Ndoc Martini”, në verandën e banesës së shtetasit D. C., 34 vjeç, dyshohet se është hedhur një sasi e vogël lënde plasëse duke shkaktuar dëme të vogla materiale.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e kapjen e autorit.”, njofton policia.