AKTUALITET, 21 Janar 2023, 16:33

U kapën me heroinë në makinë, dënohen tre shqiptarë në Francë

U kapën me heroinë në makinë, dënohen tre

Tre shqiptarë janë dënuar para pak ditësh nga një gjykatë franceze për trafikim droge.

Arrestimi i tyre është kryer në nëntor, pas një hetimi disa mujor, pasi policia ishte duke ndjekur një nga anëtarët.

Sipas mediave franceze, shqiptarët janë kapur me 4 kg heroinë dhe 1 kg kokainë në makinë, duke ardhur nga Rotendami.

Ndërsa, gjatë kontrollit fizik të shtëpitë e të dyshuarve u gjetën dhe sekuestruan sasi të ndryshme droge.