AKTUALITET, 27 Janar 2022, 15:44

Operacion antidrogë në Mat, ndalohen 14 persona, ishin nën monitorim dhe përgjim

Operacion antidrogë në Mat, ndalohen 14 persona, ishin nën

Policia e Matit nën drejtimin e kryeprokurorit të rrethit Abaz Muça ka zhvilluar një operacion antidrogë ditën e sotme.

Deri tani janë të paktën 14 persona të ndaluar dhe një i shpallur në kërkim. Ndërkaq mësohet se këta persona kanë qenë në monitorim dhe përgjim prej dy vitesh.

Detaje të tjera të operacionit i cili është në zhvillim e sipër priten në orët në vijim.