AKTUALITET, 26 Maj 2023, 17:54

Me drogë në valixhe, kapet në portin e Rodosit 34-vjeçari shqiptar. Ja çfarë deklaroi

Me drogë në valixhe, kapet në portin e Rodosit 34-vjeçari

Një 34-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia helene në Rodos të Greqisë, pasi në valixhen e tij u gjetën mbi 7 kg kanabis.

Gjatë kontrollit fizik, policia greke gjeti dhe sekuestroi 7252 gr kanabis dhe gjashtë pako plastike të improvizuara.

Kur u mor në pyetje, i akuzuari deklaroi se nuk e njihte dërguesin dhe marrësin e lëndës narkotike dhe se do ta priste atë në një parking në Rodos.