AKTUALITET, 25 Maj 2022, 14:54

Festa me alkool në Pedonale me tifozët e Fejnordit, shqiptari transportohet menjëherë në spital

Festa me alkool në Pedonale me tifozët e Fejnordit, shqiptari

Sonte në mbrëmje Shqipëria dhe Tirana mirëpresin për herë të parë një finale të një kompeticioni madhor europian.

Në orën 21:00, Roma dhe Fejnord do të përplasin “brirët” në stadiumin “AIR Albania” për të marrë në shtëpi trofeun e Ligës së Konferencës.

Së fundmi një qytetar shqiptar iu ishte bashkuar fansave holandezë, që janë të inkuadruar në zonën e Galerisë së Arteve në Tiranë, në afërsi të Pedonales së kryeqytetit, por mesa duket nuk është ndier mirë nga pija e tepërt dhe është transportuar menjëherë në spital, teksa merret me barelë.