AKTUALITET, 16 Shtator 2023, 20:00

E rëndë në Ballsh/ Dyshohet se konsumoi ilaçe te varrezat, mësuesi i Bio-Kimisë ndërron jetë pranë varrit të bashkëshortes

E rëndë në Ballsh/ Dyshohet se konsumoi ilaçe te varrezat,

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës në Ballsh. Një 60-vjeçar, shtetasi Petrit Jaupaj, dyshohet se ka konsumuar sasi medikamentesh mjekësore në varrezat e qytetit dhe për pasojë ka ndërruar jetë, pikërisht pranë varrit të gruas së tij.

Mësohet se Jaupaj ishte mësues i lëndës së Bio-Kimisë ne shkollën 9-vjeçare “5 Shkurti” në Ballsh, ndërsa rreth 1 vit e gjysmë më parë bashkëshortja e tij kishte ndërruar jetë si pasojë e një sëmundjeje të rëndë. Trupi i pajetë i 60-vjeçarit është dërguar në morgun e Spitalit Rajonal Fier, për kryerjen e ekspertizës mjeko-ligjore. Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Njoftimi i Policisë:

Në varrezat e qytetit të Ballshit, shtetasi P. J., 60 vjeç, dyshohet se ka konsumuar sasi medikamentesh mjekësore dhe për pasojë ka ndërruar jetë. Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.