AKTUALITET, 4 Dhjetor 2023, 14:45

Akuzohen për vrasjen e Vajdin Lamajt, SPAK kërkon pushim për çështjen penale ndaj Plarent Dervishaj dhe Lulzim Berishës

Akuzohen për vrasjen e Vajdin Lamajt, SPAK kërkon pushim për

SPAK kërkon pushim për çështjen penale ndaj Plarent Dervishaj dhe Lulzim Berishës. Dervishaj dhe Berisha akuzohen për vrasjen e Vajdin Lamajt.

Lajmi konfirmohet për BalkanWeb nga gazetarja Klodiana Lala, e cila raporton se hetimi për ta ishte veçuar për këtë pjesë.

Dervishaj dhe Berisha po gjykohen ,ndërkohe për vrasjen e Klodian Saliut në të njëjtin proces me Emiljano Shullazin dhe të tjerë.