AKTUALITET, 4 Dhjetor 2023, 14:38

Sekuestrohen mbi 21 kg marijuanë shqiptare në Selanik

Sekuestrohen mbi 21 kg marijuanë shqiptare në Selanik

Policia greke ka sekuestruar një tjetër ngarkesë që dyshohet se është trafikuar nga Shqipëria.

Në zonën e Stavroupolit në Selanik, gjatë kontrollit të banesës së një greku 30-vjeçar, janë gjetur dhe sekuestruar 20 pako që përmbanin 21 kg 34 gram marijuanë.

Policia ka sekuestruar edhe 1 pistoletë, 35 fishekë, 3 maska anti-gaz, 200 euro dhe 1 automjet. Droga rezulton e paketimit shqiptar, e shënjuar me sprajt të kuq.